پویش پیشتازی با همکاری شرکت میزان گستر علم و دانش برگزار می‌کند:

مهـــــــــــــارت تخصصی

برنامه نویسی پایتــــــــــــــــــــــون

نحوه برگزاری: مجازی (آنلاین) – پروژه محور

مخاطبین: کلیه علاقمندان و آشنایان به برنامه نویسی

زمان حدودی دوره: 100 ساعت (انتهای هفته)

منتورینگ فرد به فرد

همراه با ارائه فرصت‌های شغلی، بورسیه و تضمین استخدام ویژه منتخبین طرح

چرا پایتون؟

به گزارش سایت Stack overflow، زبان برنامه‌نویسی پایتون (Python)، از نظر استفاده، بیشترین رشد و بیشترین بازدید را نسبت به سایر زبان‌ها داشته است.

مزیت زبان برنامه‌نویسی پایتون، در سادگی، قدرتمند بودن و داشتن کارآیی‌های فراوان است. به همین علت، این زبان به گزینه‌ای مناسب برای مبتدی‌ها و در عین حال ابزار کار‌آمد برای حرفه ای‌ها تبدیل شده است. به عنوان مثال، کد‌های دستوری زبان پایتون، بسیار به زبان انگلیسی نزدیک است و همین مطلب باعث شده تا فهم دستور‌ها ساده شود و برنامه‌نویس، بیشتر از آنکه درگیر ترجمه‌ی الگوریتم مورد نظر به کد دستوری زبان باشد، به خود برنامه و روند آن بپردازد.

از مزایای دیگر پایتون، نصب راحت نرم‌افزار‌های آن است. باید به این نکته‌ی مهم توجه داشت که سادگی این زبان، ابداً به معنی پایین بودن سطح آن نیست. این زبان، از قدرتمند‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی محسوب می‌شود که شرکت‌های بزرگی چه در خارج (مانند گوگل) و چه در داخل (مانند کافه بازار) از آن استفاده می‌کنند.

این روزها تسلط بر روی مهارت‌های نرم و توانمندی‌های فردی بسیار مهم‌تر از گذشته شده است؛ به همین دلیل بسیاری از مدیران کسب‌وکار، استارتاپ‌ها و صاحبین مشاغل نیز باید هم خود و هم هسته مرکزی مجموعه خود را در این حوزه توانمندسازند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن برند و کسب و کار خود را توسعه دهند. ممکن است با خودتان فکر کنید که شرکت ها معمولا به دنبال افراد متخصص هستن و خیلی به این بخش اهمیت نمی‌دهند.

در پاسخ به این ذهنیت شما باید بگوییم که ممکن است تخصص و دانش فنی شما باعث ورود شما به یه سازمان شود، اما بدون شک آن چیزی که جایگاه شما را در آن سازمان یا شرکت تثبیت می‌کند، مهارت های نرم شماست.

مهم‌ترین دلیلی که باعث می‌شود آموزش مهارت‌های نرم اهمیت بیشتری پیدا کند، تسلط روی مسائل مرتبط با تصمیم گیری و ارتباط با دیگر افراد و . . . است. این روزها اغلب مشاغل به شکل گروهی و تیمی اداره می‌شوند و افراد باید بتوانند با دیگر اعضای تیم همکاری کنند. بررسی حالات مختلف رفتاری و کسب تجربه پیش از ورود جدی به کار، می‌تواند باعث پیشرفت چشمگیر شما شود.

کارگاه‌ها

محمد حسین آخوندی

برنامه نویسی پایتون

0. What is Python

1. Use Python

2. Basic Python

3. Classes

4. Web overview

5. Django

6. Django rest-api