فعالیت داوطلبانه جوانان نباید محدود به خیریه ها باشد

  •  

در رسانه‌ها

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کار،تعاون و رفاه استان اصفهان:
فعالیت داوطلبانه جوانان نباید محدود به خیریه ها باشد
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کار،تعاون و رفاه استان اصفهان گفت:منابع انسانی عنصری است که اهرم تاثیر وتغییر در سازمان ها است.پویش پیشتازی برای اشتغال و تربیت نیروی کار متخصص در جامعه و از بین بردن رکود در اقتصاد کارخود را آغاز کرد.
به گزارش خبرگزاری برنا دراصفهان،کمال الدین میرهادی در نخستین نشست تخصصی پیشتازی جوانان اظهار داشت:داوطلب فردی است که به میل خود فعالیتی را برای ایجاد تغییر و بدون سودشخصی وبرای ایجادمهارت انجام می دهد.درسال 2016 کل داوطلبان جهان می توانستند پنجمین کشور جهان از لحاظ جمعیت را تشکیل دهند و درکشورهای آسیا نیز بیشترین داوطلبان را داریم.ایران در منطقه ای قرار دارد که می تواند رتبه نخست داوطلبان جهان را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد:فعالیت های داوطلبانه مبتنی بر مهارت به منظور نشان دادن استعداد جوانان ومهارت پروری در آنها برخلاف فعالیت های داوطلبانه سنتی عمل می کند.در فعالیت های داوطلبانه مبتنی بر مهارت، آموزش ها بسیار موثرتر از آموزشهای سنتی است.

معاون کارآفرینی اداره کار،تعاون و رفاه استان اصفهان ادامه داد:فعالیت های داوطلبانه از دیرباز درایران مرسوم بوده وهم اکنون نیز در جریان هستند اما طیف این گونه فعالیتها محدود به جمع آوری کمک های مالی،فعالیت های موسسات خیریه و گروه های امدادی تحت عنوان نیروهای مردمی می شد اما درحال حاضر افزایش بهره وری و آموزشی نیز در این حوزه مورد توجه قرار گرفته است.

میرهادی خاطرنشان کرد:امروزه با نگاهی به فعالیت های مردمی درجهان وهمین طور گشترش فعالیت های حوزه کسب و کار وکارآفرینی و موج علاقه افراد به حضور مستمر و پایدار در فعالیتهای اجرایی فنی وهنری،فعالیت داوطلبانه رنگ و بوی جدیدی از جنس مهارت آموزی پرورش و کشف استعدادهای نهان به خود گرفته است. برای نمونه یکی از معیارهای استخدامی درکانادا فعالیت های داوطلبانه است.
وی ادامه داد:پویش پیشتازی توسط گروه مشاوران مدیریت خرم و باهمراهی گروهی از جوانان داوطلب استان اصفهان برای استفاده از فعالیت های داوطلبان و رشد و تعالی و نهایت به کارگیری این نیروها شکل گرفت.در کنفرانس راهبردی خدمات،نمایشگاه صنعت سینما ،جشنواره شیخ بهایی،جشنواره فیلم کودک و نوجوان بازخورد خوبی از فعالیت های داوطلبانه اجرایی و هنری در کشف استعدادهای پنهان گرفتیم.

میرهادی تصریح کرد:ایده پردازان ومجریان پویش پیشتازی از جنس داوطلبانه وبرای توانمندسازی داوطلبان بوده واز این رو در تلاس بودند با برگزاری جلسات هم اندیشی متعدد همفکری پیرامون فعالیتهای داوطلبانه و تاثیذآن برجامعه را میان مراکز دولتی وسازمان ها و ارگانها برقرارکنند.

معاون کارآفرینی اداره کار،تعاون و رفاه استان اصفهان خاطرنشان کرد:مخاطبان ما در پویش پیشتازی صاحبان صنایع، داوطلبان و نهادهای پشتیبان و حامی هستند. دربخش صنایع، کسب وکارها و برگزار کنندگان رویدادها و نمایشگاهها و جشنواره ها و دربخش داوطلبان دانشجویان کارمندان زنان خانه داروبازنشستگان و همکاران حامی پویش نیز ارگانها و سازمانها هستند.

وی درپایان گفت:امکان انتخاب نیروهای مهارت یافته باعث ازبین بردن چالش بیکاری و رونق اقتصادی درکشور می شود.از صنایع بزرگ و کوچک انتظار داریم با اعلام فهرست نیازمندی ها در صنایع وایجاد مهارت باعث رشد و تعالی در بین داوطلبان باشند.ارزیابی و تجزیه و تحلیل فعالیت های داوطلبان نیز برای پویش پیشتازی بسیار مهم است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 7 =