سابقه کار و نقش آن در استخدام، چگونه بدون سابقه استخدام شویم؟

  •  


بزرگترین دغدغه شما پس از دانشگاه چیست؟
چقدر برای جذب بازار کار شدن آماده اید؟
نقش سابقه کار دراستخدام چیست؟
چطور سابقه کار برای خود ایجاد کنیم؟
مهمترین سرمایه تخصصی شما چیست؟
در مصاحبه حضوری، چند ثانیه برای جلب نظر کارفرما فرصت دارید؟
بایدها و نبایدهای یک مصاحبه موفقیت آمیز چیست؟

اولین شغل هر فرد اولین سابقه کاری او است و فرد برای ورود به شغل اول خود نیز باید سابقه کاری داشته باشد. تمام فارغ‌التحصیلان و افرادی که در جستجوی شغل هستند، مطمئناً در تمام فرم‌های استخدامی و آگهی‌ها، با گزینه‌ی سابقه‌ی کاری مرتبط مواجه شده اند. درواقع داشتن سابقه که همان تجربه‌ی انجام دادن یک شغل است، برای کارفرمایان شرکت‌ها بسیار پراهمیت است.

چگونه می‌توانیم بدون داشتن سابقه‌ی کاری در یک شغل مشغول به کار شویم؟

سابقه و تجربه‌ی کاری

تمام کارفرمایان شرکت‌ها برای داشتن کارمندان خوب و موفق نیاز به افرادی دارند که در حیطه‌ی کاری خود دارای مهارت و تجربه باشند و از قبل بدانند که قرار است در پست خود چه فعالیتی انجام دهند. آن‌ها این تجربه را به‌عنوان سابقه‌ی کاری مطرح می‌کنند و انتظار دارند فرد مورد نظر سابقه‌ی کاری لازم در آن حیطه یا حیطه‌های مرتبط داشته باشد.

۶۶ درصد از کارفرمایان تجربه را مقدم بر تحصیلات دانشگاهی می‌دانند.

امروزه در دنیایی که افراد زیادی به دنبال یافتن شغل هستند دیگر مانند گذشته تنها مدرک تحصیلی مرتبط، برای استخدام کافی نیست بلکه وجود برخی مهارت‌ها و تجربه نیز اهمیت پیدا کرده است.

اگر سابقه‌ی کاری ندارید نگران نباشید

تمام افراد موفق و معروف جهان نیز هنگام ورود به اولین شغل خود، هیچ سابقه‌ی کاری نداشته‌اند. وجه تمایز آن‌ها با دیگران، تلاش برای کسب مهارت‌های لازم و قانع‌کننده برای کارفرمایان بود تا آن‌ها بتوانند وارد شغل فعلی خود شوند. شما نیز اگر سابقه‌ی کاری ندارید نباید نگران باشید، راه‌های مختلفی برای جلب کردن نظر کارفرمایان وجود دارد که شما باید آن‌ها را رعایت کنید. در لایو پیش‌رو می‌خواهیم این موارد را برای شما معرفی کنیم.

استخدام بدون سابقه کار


پنجشنبه 12 تیر ماه 1399 ساعت 21 در صفحه اینستاگرام پویش پیشتازی میزبان دکتر حمدیرضا امیدیان، معمار کسب و کار و مدرس دانشگاه خواهیم بود تا در کنار شما به پرسشهایتان برای ورود به بازار کار پاسخ دهیم.

با ما همراه باشید

پویش پیشتازی مرجع فعالیت‌های داوطلبانه در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =